Plany priorytetowe na I półrocze 2022 roku

Plany priorytetowe na I półrocze 2022 roku

Plany priorytetowe na I półrocze 2022 roku

REJON NR 1 - asp. Roman GLAPA

Spożywanie alkoholu i dewastacja mienia w rejonie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Niesiołowskiego w Pleszewie. Celem jest ograniczenie spożywania alkoholu i czynów, związanych z dwatacją, uszkodzeniem mienia.

REJON NR 2 -  asp.szt. Mariusz NICKE

Głównym zagrożeniem występującym w rejonie służbowym jest spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie w rejonie sklepu Miś przy ul. Poznańskiej w Pleszewie. Najczęściej dochodzi do tych zachowań w godzinach wieczorowo-nocnych. Celem jest ograniczenie procederu zaśmiecania oraz spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem zgodnie z art. 43 ust. 1 U.W.T.P.A.

REJON NR 3 - sierż. szt. Tomasz PRAIS

Jako główne zagrożenie zdiagnozowano problem grupowania się osób, a w szczególności młodzieży i spożywania alkoholu w rejonie sklepu Whisky Shop. Do zdarzeń dochodzi głównie w porach wieczorowo-nocnych. Celem jest ograniczenie wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz zaśmiecaniem w rejonie sklepu spożywczego "Whisky Shop" przy ul. Mieszka I w Pleszewie zgodnie z atr. 43' ust.1 u.w.t.p.a..

REJON NR 4 -  asp.  Marcin WOLDAÑSKI

W miejscowości Dobra Nadzieja na odcinku od nr 39 do nr 60 występuje problem biegających psów. Zjawisko to występuje od dłuższego czasu i stanowi zagrożenie dla dzieci uczęszczających na przystanek szkolny. Ponadto zostało to naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem do osiągnięcia będzie wyeliminowanie występującego zjawiska poprzez dokonywanie częstych kontroli wskazanego miejsca. Respektowanie od mieszkańców przestrzegania przepisów zawartych w Kodeksie Wykroczeń.
 

REJON NR 5 - asp.szt. Tomasz KRUSZYK

Gromadzenie się osób spożywających alkohol w miejscach publicznych i osób, które zaśmiecają teren przy sklepie spożywczym w miejscowości Taczanów Drugi. Do sytuacji takich dochodzi w godzinach popołudniowo-wieczornych w godz. 16.00 - 19.00. Celem jest zminimalizowanie liczby osób spożywających alkohol  i zaśmiecających miejsca publiczne zgodnie z zakazem wynikającym z art. 43” ust. 1 U.W.T.P.A  i art. 145 k.w.

REJON NR 6 - asp. szt. Ireneusz SŁODKI

W rejonie występuje niszczenie mienia, akty wandalizmu, zakłócenia porządku publicznego w m. Chocz ul. Konopnickiej , w rejonie boiska szkolnego. Dążyć do ograniczenia takich zachowań. Założeniem jest, aby działania doprowadziły do spadku nagannych zachowań.

REJON NR 7 - st. sierż. Daria MIMIER

W rejonie służbowym numer 7, problemem wymagającym podjęcia długoterminowych czynności oraz długoterminowego działania wykraczającego poza zakres rutynowych zadań jest problematyka związana z niezachowaniem należytych środków ostrożności przy trzymaniu psów. W ostatnim czasie na terenie miejscowości Toporów, Orlina Mała, Orlina Duża, Białobłoty oraz Dziewiń Duży zauważono wałęsające się bezpańskie psy, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców oraz zwierzyny leśnej. Powyższe zagrożenie zostało zdiagnozowane na podstawie zgłaszanych interwencji Policji przez mieszkańców, uzyskanych informacji od społeczności lokalnej, własnych informacji uzyskanych w trakcie obchodu w podległym rejonie służbowym. Zdiagnozowane zagrożenie występuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia. Doprowadzenie w rejonie służbowym objętym planem priorytetowym tj. miejscowościach Toporów, Orlina Mała, Orlina Duża, Białobłoty oraz Dziewiń Duży do wyeliminowania powyższego zagrożenia.
 

REJON NR 8-  sierż.szt. Grzegorz SZYMCZAK

W rejonie służbowym numer 8 w związku ze zgłaszanymi interwencjami, wielokrotnymi zgłoszeniami do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informacjami przekazywanymi podczas spotkań środowiskowych z mieszkańcami miejscowości Gizałki w celu spełnienia oczekiwań społecznych związanych z przeciwdziałaniem oraz oddziaływaniem prewencyjnym problemem wymagającym podjęcia długoterminowych czynności oraz długoterminowego działania wykraczającego poza zakres rutynowych zadań jest problematyka związana z demoralizacją młodzieży poprzez zaśmiecanie miejsca publicznego, a także używanie słów wulgarnych oraz niszczenie mienia tj. uszkadzanie ławek oraz sprzętu znajdującego się na terenie placu zabaw do którego dochodzi na Placu zabaw w miejscowości Gizałki na ul. Wodnej. Problem związany z demoralizacją młodzieży oraz niszczeniem mienia na Placu zabaw występuję w poszczególne dni tygodnia tj. piątek, sobota i niedziela w godzinach 18:00- 02:00. Doprowadzenie do wyeliminowania powyższego zagrożenia.

REJON NR 9 - asp. Sławomir ŁOZA

Zakłócanie porządku publicznego oraz zaśmiecanie parkingów w m. Czermin i terenu parku (parkingi w rejonie Kościoła Pw.Św.Jakuba Apostoła,Szkoły im Lotników Polskich). Dążyć do ograniczenia łamania prawa, związanego z zakłóceniem porządku publicznego np. poprzez krzyki, hałasy, które są uciążliwe dla społeczeństwa oraz zaśmiecania parkingów i parku przez osoby ( najczęściej młodzież) tam przebywające. 

REJON NR 10 -  asp. Daniel FILIPIAK

W rejonie występuje zagrożenie, wynikające z grupowania się młodzieży i zaśmiecanie rejonu punktu gastronomicznego Gastro ul. Różana 11 w Dobrzycy. Grupowanie się młodzieży zintensyfikowane jest głównie w porze wieczorowo nocnej w piątki i soboty. Należy dążyć do znaczącego ograniczeń zjawiska grupowania się młodzieży i zaśmiecania w rejonie Gastro w Dobrzycy.

REJON NR 11 - asp. Karolina BIESICKA

W rejonie występuje zagrożenie, wynikające z oszustw internetowych, przy użyciu portali ogłoszeniowych, komunikatorów oraz portali społecznościowych metodą „na link” lub przy sprzedaży fikcyjnych przedmiotów.

W czwartym kwartale 2021 roku odnotowano kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców rejonu służbowego nr XI o próbie wyłudzania pieniędzy poprzez zakup wystawionych przez pokrzywdzonych przedmiotów i potwierdzania transakcji przelewu poza portalem poprzez komunikator WhatsApp. Ponadto mieszkańcy zgłaszali również oszustwa polegające na wystawieniu przedmiotu po atrakcyjnej cenie, gdzie pokrzywdzeni dokonywali zakupu i zapłaty za przedmiot, który w rzeczywistości nie był oferowany. W związku ze zwiększającym się trendem dokonywania zakupów przez Internet należy uświadomić użytkowników o sytuacjach, w których mogą paść ofiarami takich oszustw. Informować osoby o dokonywaniu zakupów tylko na sprawdzonych stronach internetowych oraz weryfikowania strony poprzez opinie oraz możliwości sprawdzenia firmy w niektórych bankach. Uświadamiać osoby dokonujące sprzedaży lub zakupów przez Internet, aby nie korzystały ze stron nieznanych oraz nie wykonywały poleceń internetowego oszusta i nie wchodziły w nieznane linki itp. Dążyć do ograniczenia tego typu zdarzeń.

REJON NR 12 - mł.asp. Piotr RYFA

Występują zagrożenia, wynikające podczas korzystania z portali internetowych: Allegro, OLX, Facebook, wodospad, oto-moto, kont bankowych, itp.; cyberprzestępczość, cyberprzemoc.

W drugim półroczu 2021r odnotowano wielokrotne zgłoszenia pochodzące od mieszkańców wsi Galew, Polskie Olędry, Lutynia. Kilkukrotnie przesłuchiwano lub przyjmowano zawiadomienia o przestępstwie od mieszkańców w/w wsi na okoliczność oszustw wynikających z włamań na komunikatory, konta internetowe. Z rozmów prowadzonych z mieszkańcami ustalono, że osoby korzystają z Internetu lecz nie są świadomi, jak działają przestępcy internetowi. Uświadamiać mieszkańców o niebezpieczeństwie (oszustwa, kradzieży, włamania itp.) jakie może ich spotkać podczas nieostrożnego korzystania z internetu. Dążyć do ograniczenia tego typu zdarzeń.

 REJON NR 13 -  asp, Tomasz JĘDRZEJAK

występują takie zagrożenia jak: przebywanie osób w rejonie ulicy Kajewskiej w Gołuchowie, spożywanie alkoholu, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zaśmiecanie w/w rejonu. Powyższy problem sygnalizowany w czasie spotkań ze społeczeństwem oraz ujawniany podczas obchodu rejonu służbowego. Ze strony mieszkańców jest formalne zapotrzebowanie na wzmocnienie nadzoru nad wyżej wymienionym miejscem oraz zminimalizowanie takich czynów. Głównym celem jest doprowadzenie do ograniczenia zaistniałych zdarzeń, przy tym ujawniania potencjalnych sprawców. Stosowanie represji w stosunku do osób, które dopuszczają się tego typu czynów.

REJON NR 14 - asp. Krystian PAWLAK

W miejscowości Kościelna Wieś na ul. Kreczunowicza – przystanek autobusowy, rejon parkingu przy cmentarzu tzw. „skwerek”, gdzie występuje proceder spożywania alkoholu, w miejscu publicznym. Zachowania wyczerpują znamiona czynu z art. 43 ust. 1 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.  Dążyć do ograniczenia tego typu zachowań. Założeniem jest doprowadzenie do spadku i wyeliminowaniu tego typu zachowań. Stosować represję w stosunku do osób które dopuszczają się tego typu procederu „karać i kierować wnioski o ukaranie na osoby dopuszczające się tego typu zachowań”.

REJON NR 15 -  asp. Mariusz TASZAREK

Zaśmiecanie na boisku sportowym i placu zabaw oraz przy drodze gminnej w m. Żychlin. Przedmiotowe zdarzenia mają miejsce w porze nocnej i wieczornej. Założeniem jest doprowadzenie do spadku zdarzeń wyrzucania śmieci przy drodze gminnej oraz ujawniania potencjalnych sprawców. Stosowanie represji w stosunku do osób, które dopuszczają się tego typu procederu (karanie grzywną w drodze MKK bądź kierowanie wniosków o ukaranie do sądu)

Powrót na górę strony