Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, strażacy i ratownicy wodni wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci, strażacy i ratownicy wodni przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół z całego powiatu. Tematem było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W ramach kampanii profilaktyczno – edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” policjanci z Zespołu Dzielnicowych pleszewskiej komendy i Posterunków Policji w Choczu, Dobrzycy i Gołuchowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i ratownikami z Oddziału Miejsko – Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pleszewie odwiedzili 15 szkół z terenu całego powiatu pleszewskiego. 

Prelegenci spotykali się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łącznie w szkoleniach wzięło udział blisko 2,5 tysięcy uczniów. Akcja została przeprowadzona w okresie od maja do lipca br.

Podczas spotkań dzieci i młodzież dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Zapoznali się ze sprzętem ratowniczym. Uczyły się jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, np. gdy zaskoczą nas burze lub wichury. Policjanci poruszali też kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, natomiast ratownicy przypomnieli uczestnikom spotkania zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy miał możliwość przećwiczyć udzielenie I pomocy na specjalnie przygotowanym do tego manekinie. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zasady, z którymi uczniowie zapoznali się podczas zajęć, będą stosowane w praktyce, dzięki czemu wakacje będą bezpieczne.