KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zdarzenia drogowe

  W dniach od 13 do 15 kwietnia br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i zaśnięcie za kierownicą.

 2. Ujął nietrzeźwą kierującą

  Mieszkanka gminy Pleszew odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jej zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mężczyzny, który zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się pojazd i szybko powiadomił o tym Policję. Mężczyzna zatrzymał kierującą oplem i zabrał jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierująca oplem miała 2,7 promila alkoholu w organizmie.

 3. Debata społeczna z seniorami

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie spotkali się z seniorami. Wszystko to w ramach debaty społecznej dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiali między innymi o zagrożeniach związanych z oszustwami. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

 4. Zdarzenia na terenie powiatu

  Policjanci zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Odnotowano też jedną kolizję drogową, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem.

 5. Zdarzenia na terenie powiatu

  We wtorek na terenie powiatu doszło do trzech kolizji drogowych. Sprawca jednej z nich znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie - 0,8 promila. Policjanci zatrzymali 22-latka, który kierował oplem i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h.

 6. Narkotyki, przekroczenie prędkości, nietrzeźwy kierowca i kolizje

  W dniach od 20 do 22 kwietnia na terenie powiatu pleszewskiego policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Prawo jazdy stracił kierowca toyoty, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Natomiast, w nocy z piątku na sobotę policjanci zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Za swój czyn odpowie przed sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

 7. Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym

  We wtorek na krajowej 12 w m. Gołuchów doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała.

 8. PROGRAMY PREWENCYJNE REALIZOWANE PRZEZ DZIELNICOWYCH Z POSTERUNKU POLICJI W CHOCZU

  Poniżej zamieszczamy cele i założenia programów, opracowanych i realizowanych przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Choczu. Programy realizowane są od 1 kwietnia br. do grudnia br.

 9. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznego odstępu za pojazdem przyczyną kolizji

  Wczoraj na terenie Pleszewa doszło do dwóch kolizji drogowych. Przyczyną zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznego odstępu za poprzedzającym go pojazdem.

 10. Przekroczył prędkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy

  19-letni mieszkaniec Kalisza, kierowca samochodu marki Opel, stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h.