KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wypadki i kolizje

  W ciągu dwóch dni na terenie powiatu pleszewskiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Przyczynami było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 2. Policjanci udzielili pierwszej pomocy kobiecie rannej w wypadku

  Dzielnicowi z pleszewskiej i ostrowskiej komendy, podczas powrotu z Piły z konkursu „Dzielnicowy Roku 2017” udzielili pomocy kobiecie rannej w wypadku drogowym. Następnie kobieta śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

 3. Uciekał przed policją, uszkodził radiowóz. Był pijany.

  3 promile alkoholu miał motocyklista, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna spowodował kolizję z radiowozem, a następnie uciekał pieszo. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 4. Odblaski dla pierwszoklasistów

  W ubiegły piątek dzielnicowy z pleszewskiej komendy spotkał się z dziećmi ze Szkoły nr 3 w Pleszewie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci otrzymały od "Mrówki" elementy odblaskowe.

 5. Spotkanie z pensjonariuszami Schroniska Św. Brata Alberta

  Dzielnicowy z pleszewskiej komendy spotkał się wczoraj z pensjonariuszami w Schronisku Św. Brata Alberta w Pleszewie, Tematem rozmów była odpowiedzialność karna za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Policjant ostrzegał także uczestników spotkania przed różnego rodzaju oszustwami.

 6. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników VII Biegu Przemysława

  W niedzielę 17 września br. w Pleszewie odbył się VII Bieg Przemysława, w którym wystartowało blisko 350 biegaczy z całej Polski. Byli wśród nich mieszkańcy Pleszewa, Poznania, Śremu, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, a także biegacze spoza naszego kraju.

 7. Nieostrożność podczas wyprzedzania, prędkość i niezachowanie bezpiecznego odstępu przyczynami kolizji

  W dniach od 3 do 5 października na terenie powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Policja apeluje o bezpieczną jazdę.

 8. Kierowali pod wpływem alkoholu

  Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem „na podwójnym gazie”. Pierwszy z nich, 52-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i jechał oplem, natomiast drugi z kierowców to 29-latek, który miał blisko 3,5 promila.

 9. Nieostrożność podczas cofania i niezachowanie bezpiecznej odległości za pojazdem przyczynami kolizji drogowych.

  Nieostrożność podczas cofania i niezachowanie bezpiecznej odległości za pojazdem były przyczynami kolizji drogowych, do których doszło w niedzielę i poniedziałek na terenie naszego powiatu. Dzisiaj w Zielonej Łące na ul. Ostrowskiej doszło do zderzenia busa z motocyklem. Kierujący jednośladem został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala,

 10. Kolizje drogowe

  Wczoraj na terenie powiatu doszło do trzech kolizji drogowych. Przyczynami zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.