KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. PLEBISCYT „ASY BEZPIECZEŃSTWA” ROZSTRZYGNIĘTY!

  We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom plebiscytu „Asy bezpieczeństwa”. Był wśród nich dzielnicowy z Posterunku Policji w Choczu – st. sierż. Paweł Sosnowski, który zdobył najwięcej głosów w etapie powiatowym konkursu na najlepszego dzielnicowego.

 2. Policjanci na olimpiadzie sportowej PPL 2017

  Drużyna policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie rywalizowała w tegorocznej olimpiadzie sportowej PPL 2017. W zmaganiach uczestniczyło 25 drużyn. Nasi reprezentanci zajęli wysokie 5 miejsce.

 3. Nietrzeźwi kierowcy

  W ciągu trzech dni, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich, w takim stanie wsiadło za kierownicę motoroweru, jeden kierował samochodem.

 4. Policjantka na festynie rodzinnym

  Policjantka z pleszewskiej komendy uczestniczyła w festynach rodzinnych, zorganizowanych na terenie Pleszewa przez zarządy osiedla, towarzystwo miłośników ziemi pleszewskiej i akcję katolicką. Głównym celem jaki przyświecał policjantom było, m.in. propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

 5. Policjanci na dniu dziecka w Żegocinie

  W czwartek policjanci z Posterunku Policji w Choczu wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w Żegocinie. Podczas imprezy dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz wysłuchać rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Zdarzenia na terenie powiatu

  W dniach od 9 do 11 czerwca br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do kolizji drogowej, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości za pojazdem. Policjanci zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym pow. 50 km/h oraz 33-latka, który kierował motorowerem, pomimo sądowego zakazu.

 8. Kierowca audi uderzył w płot

  Wczoraj w godzinach wieczornych w Suchorzewie, 40-letni kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. 40-latek został ukarany mandatem karnym.

 9. Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą

  W ostatnim czasie pleszewscy policjanci spotkali się z uczniami czterech szkół podstawowych. Podczas zajęć poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwem w sieci.

 10. Mundurowi na festynie w Parku Miejskim

  Wczoraj, policjanci z pleszewskiej komendy uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym w Parku Miejskim w Pleszewie. Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu było dobrą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.