KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Awanse w pleszewskiej komendzie

  Wczoraj, w pleszewskiej komendzie odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów nominacyjnych. Między innymi asp.szt. Kazimierz Pływaczyk i asp. szt. Przemysław Gajewski mianowani zostali na stanowiska kierowników posterunków policji. Rozkazy nominacyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie mł. insp. Roman Pisarski.

 2. Wypadek śmiertelny w Ludwinie

  Wczoraj przed godz. 23.00 w Ludwinie doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym renault master. Kierujący mercedesem, 22-latek z Pleszewa, poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia pleszewska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pleszewie.

 3. Zdarzenia w dniach 28 kwietnia - 1 maja

  W dniach od 28 kwietnia do 1 maja na terenie powiatu doszło do 14 zdarzeń drogowych. W sobotę w Brzeziu na ul. Stawiszyńskiej doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pleszewscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pleszewie.

 4. Mundurowi uratowali niedoszłego samobójcę

  Policjanci z pleszewskiej komendy uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. 39-latek wszedł na dach i groził, że skoczy. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarską.

 5. Zdarzenia na terenie powiatu

  Zdarzenia na terenie powiatu, do których doszło w dniach od 2 do 6 maja.

 6. Kierowca ciężarówki z promilami

  1,6 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo z naczepą. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

 7. Zdarzenia w dniach 26-27 kwietnia

  Wczoraj na terenie powiatu policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W tym dniu doszło też do dwóch kolizji drogowych. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

 8. Działania "Prędkość" - podsumowanie

  Poniżej zamieszczamy informację o efektach działań p.k. "Prędkość" przeprowadzonych w dniu 28 kwietnia oraz podsumowanie działań "Prędkość" przeprowadzonych w dniach 26 - 28 kwietnia.

 9. Dzieci z przedszkola w Choczu z wizytą w pleszewskiej komendzie

  Wczoraj pleszewskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola w Choczu. W trakcie wizyty dzieci zwiedziły komendę. Spotkanie było również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa.

 10. Kolizja drogowa. Nieletnia za kierownicą.

  W piątek w godzinach wieczornych na ul. Targowej w Pleszewie doszło do zderzenia fiata z toyotą. Za kierownicą toyoty siedziała 16-letnia mieszkanka Pleszewa. Młoda kobieta za swój czyn odpowie przed sądem.