KPP Pleszew

Ważne linki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zderzenie motocyklisty z "osobówką"

  Wczoraj, w godzinach popołudniowych na ul. Armii Poznań w Pleszewie doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 2. Pożar, ewakuacja - ćwiczenia służb

  Powiadomienie o pożarze w nowo powstającym budynku Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - od takiej sytuacji rozpoczęto dziś ćwiczenia na terenie pleszewskiej komendy, w których uczestniczyli m.in. strażacy, policjanci i pracownicy starostwa powiatowego.

 3. Zdarzenia na terenie powiatu

  Zdarzenia na terenie powiatu w dniach od 19 do 27 maja br.

 4. JADĄ DLA MARCINA I ARKA - ROWEROWA SZTAFETA SŁUŻB MUNDUROWYCH, KTÓRA NIESIE POMOC

  Do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie dotarła rowerowa sztafeta pn. „Mundur na rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym”. Jej celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację policjanta i strażaka, poszkodowanych podczas wybuchu, do którego doszło kiedy nieśli pomoc kobiecie w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

 5. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję z autokarem

  32-latek mieszkaniec gminy Gołuchów miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował samochodem. Podczas wyprzedzania autokaru, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy, betonowy mostek, a następnie w autokar. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

 6. IV Mundurowy Dzień Dziecka

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie zorganizowali Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

 7. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - wspólna akcja służb nad zalewem w Gołuchowie

  Zbliżają się wakacje, dlatego policjanci, ratownicy medyczni i wodni oraz strażacy ochotnicy zorganizowali spotkanie dla dzieci i młodzieży. Prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą, odbyła się nad zalewem gołuchowskim. To już kolejna wspólna akcja służb ratowniczych z terenu powiatu pleszewskiego.

 8. Zatrzymani z narkotykami

  Trzech mężczyzn w wieku od 24 do 28 lat odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 9. Festyn rodzinny z konkursem wiedzy pn. "Jestem bezpieczny"

  Policjanci z Pleszewa uczestniczyli w festynie, zorganizowanym wspólnie z Zarządem Osiedla Jordanowskiego nr 5. Impreza odbyła się na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pleszewie. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi wzięli udział w konkursie wiedzy pn. „Jestem bezpieczny”, przygotowanym przez dzielnicową sierż. szt. Agnieszkę Wosicką.

 10. Zdarzenia drogowe

  W piątek w Kucharach doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki. W Lenartowicach nietrzeźwy kierowca fiata wjechał do rowu. Ponadto odnotowano 4 niegroźne kolizje drogowe.