KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Awanse w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie miała uroczystość mianowania policjantów na wyższe stanowiska służbowe. Akty wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie mł.insp. Roman Pisarski

 2. "Kryształowe Gwiazdy" zostały wręczone

  „Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały dziś wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. „Kryształowe Gwiazdy” otrzymało 8 policjantów z pleszewskiej komendy.

 3. Oddanie wyremontowanej siedziby Posterunku Policji w Gołuchowie

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie wyremontowanego budynku Posterunku Policji w Gołuchowie. W obchodach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, kierownictwo pleszewskiej komendy i przedstawiciele samorządu. Niebawem ruszy także rozbudowa budynku Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Podczas spotkania Starosta Pleszewski przekazał na ręce insp. Konrada Chmielewskiego pozwolenie na jej rozbudowę.

 4. Pleszewscy policjanci na II Poznańskim Biegu Niepodległości

  Trzech pleszewskich policjantów wzięło udział w 2. Poznańskim Biegu Niepodległości. Na starcie stanęły łącznie 8603 osoby.

 5. Debata społeczna z seniorami

  W ubiegłym tygodniu w budynku Urzędu Gminy w Gołuchowie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Uczestnikami spotkania byli słuchacze gołuchowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 6. Osiem kolizji w ciągu czterech dni, przekroczenia prędkości i nietrzeźwy motorowerzysta

  W dniach od 15 do 18 listopada br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do 8 kolizji drogowych. Przyczynami zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieostrożne wyprzedzanie i nieostrożne cofanie. W tych dniach policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który miał 3 promile alkoholu w organizmie.

 7. Zdarzenia w dniach 24 do 26 listopada

  W dniach od 24 do 26 listopada br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do dwóch kolizji drogowej. Przyczynami zdarzeń było nieostrożne wymijanie i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 8. Zatrzymani z narkotykami i kolizje drogowe

  W dniach od 20 - 22 listopada br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do trzech kolizji drogowych. Przyczynami zdarzeń było, m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy osiadali przy sobie amfetaminę.

 9. Zdarzenia w dniach 10-12 listopada

  W dniach od 10 do 12 listopada br. na terenie powiatu pleszewskiego doszło do czterech kradzieży sklepowych i trzech kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

 10. Kolizja i przekroczenie prędkości

  Wczoraj na terenie powiatu pleszewskiego doszło do kolizji drogowej, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości za pojazdem. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.