KPP Pleszew

Ważne linki

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie

  20 września 2016 roku na terenie całego kraju ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

 2. Aby ferie były bezpieczne !

  Już wkrótce rozpoczną się ferie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jak co roku policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, których celem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Policyjne działania rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 12 lutego br.

 3. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 4. Seniorzy z odblaskami

  Kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych trafiło do pleszewskich i gołuchowskich seniorów. Wszystko za sprawą akcji przeprowadzonej przez policjantów wspólnie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Podczas spotkań z mieszkańcami policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Zwolnij zanim będzie za późno!

  Pamiętajmy! Brawura, zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mogą prowadzić do śmierci! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, który jest dostępny tutaj.

 6. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

moja
mapa zagrozen
Policjant, który mi pomógł
Asy bezpieczeństwa
dopalacze
zaobserwowales
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zatrzymali 12 osób w związku z posiadaniem narkotyków i ich udzielaniem

  Kryminalni z pleszewskiej komendy zatrzymali 12 młodych mieszkańców gminy Gołuchów i Pleszewa w wieku od 15 do 22 lat Są oni podejrzani o posiadanie środków narkotycznych i ich udzielanie. Wśród zabezpieczonych przez policjantów narkotyków znalazła się marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy.

 2. Narada roczna w pleszewskiej komendzie

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów oraz miejscowej prokuratury i straży pożarnej. Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskiej komendy.

 3. Osiem kolizji w ciągu dwóch dni

  W ciągu dwóch dni na drogach powiatu pleszewskiego doszło do ośmiu kolizji. Sprawca jednej z nich, 21-letni kierowca bmw, w Taczanowie Pierwszym zjechał na pobocze i uderzył w mostek prowadzący do posesji. Kierowca miał promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch i wysoka kara grzywny.

 4. Dzielnicowi na zebraniu wiejskim

  To na dzielnicowym w głównej mierze spoczywają zadania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w jego rejonie służbowym. Aby być na bieżąco z problemami mieszkańców i pomagać im w ich rozwiązywaniu, policjanci uczestniczą w zebraniach wiejskich z udziałem sołtysów

 5. Kolizje drogowe

  Wczoraj na terenie powiatu doszło do dwóch kolizji drogowej. Przyczynami zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości za pojazdem.

 6. Złodziejski duet w rękach policji

  Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 32 i 33 lat, którzy włamali się do domu w budowie i skradli, m.in. elektronarzędzia o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Za ten czyn mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 7. Kolizje drogowe

  Wczoraj na terenie powiatu doszło do trzech zdarzeń drogowych. Przyczynami było niezachowanie bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem, niezachowanie ostrożności podczas skrętu i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 8. Nasz reprezentant uczestniczył w zimowym runmaggedonie

  Policjant z pleszewskiej komendy wziął udział w biegu po ekstremalnym torze przeszkód. Impreza odbyła się w sobotę w Warszawie.

 9. Policjanci odzyskali skradziony samochód i elektronarzędzia

  Dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat odpowie za włamanie do zakładu budowlanego i kradzież samochodu oraz elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło na terenie Dobrzycy. Swoim działaniem wyrządzili straty w wysokości 16 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 10. Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną niedzielnej kolizji

  W niedzielę wieczorem w Nowej Wsi w gminie Gizałki doszło do zderzenia forda z bmw. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas skrętu w lewo.